R. BRECELY: #Sieť je zrelá na krízový manažment. Ale môže prekvapiť
PREHRAŤ

R. BRECELY: #Sieť je zrelá na krízový manažment. Ale môže prekvapiť

Za silnú stránku #Siete považuje R. Brecely kvalitne vypracovaný program a vybudované regionálne štruktúry. Povedal to v diskusii na TABLET.TV.

Bratislava 25. októbra (Teraz.sk) – Strana #Sieť prešla za dva roky svojej existencie mimoriadne turbulentným vývojom a aktuálne je zrelá na krízový manažment. Má však vypracovaný kvalitný program a vybudované regionálne štruktúry. „Dajú sa aplikovať všetky mechanizmy krízového manažmentu a ak to budeme robiť rozumne a pragmaticky, podľa mňa môže prísť iba k príjemnému prekvapeniu,“ povedal v diskusii na TABLET.TV exminister dopravy, predseda #Siete Roman Brecely.

Strana má v parlamente dvoch svojich zástupcov a podľa Brecelyho bude podporovať vládny program, pôvodné úvahy o možnej integrácii s Mostom – Híd však už nepovažuje za realistické. „#Sieť je strana, bez ktorej by táto vládna koalícia nikdy nevznikla, podieľali sme sa na príprave a následne realizácii programového vyhlásenia vlády. Dobrým príkladom je hlasovanie o protischránkovom zákone, ktorý bol vlajkovou loďou #Siete. Bola to naša podmienka pre to, aby sme išli do tejto vlády. Aj v takejto vláde sa dajú veci realizovať, z opozičných lavíc je to ďaleko komplikovanejšie,“ upozornil Brecely. Podpora vládneho programu však podľa neho automaticky neznamená napríklad podporu členom vlády v prípade ich odvolávania v parlamente.

Viac čítajte tu.