HRABKO: Prezidentka sa k opätovnej kandidatúre vôbec vyjadrovať nemusí
PREHRAŤ

HRABKO: Prezidentka sa k opätovnej kandidatúre vôbec vyjadrovať nemusí

Zvýšenie transparentnosti zverejňovaním zápisníc z volieb ako také by nikomu vadiť nemalo, komentoval novelu zákona o podmienkach výkonu volebného práva J. Hrabko.

Bratislava 1. apríl (Teraz.sk) – Prezidentku Zuzanu Čaputovú nič nenúti k tomu, aby sa v najbližších týždňoch vyjadrovala k svojej opätovnej kandidatúre, naopak, v jej záujme je zverejniť svoje rozhodnutie až po tom, čo na jeseň vymenuje novú vládu. V TASR TV to povedal publicista Juraj Hrabko.

Momentálne sú podľa neho hlavnou politickou prioritou predčasné parlamentné voľby a kľúčovou úlohou prezidentky je svojou nadstraníckou autoritou garantovať činnosť dočasného kabinetu. „Zodpovedá za vládu, je to jej vláda a problémy budú skôr iba pribúdať,“ upozornil Hrabko.

Po zverejnení rozhodnutia sa z prezidentky stane zároveň aj kandidátka na prezidentku, ktorá bude súčasťou neoficiálnej fázy predvolebnej kampane do najvyššej štátnej funkcie, alebo dosluhujúca prezidentka, ktorá už v úrade nechce pokračovať. „Pokladal by som za chybu pani prezidentky, keby v najbližších týždňoch oznámila rozhodnutie o tom, či bude alebo nebude kandidovať. Je to irelevantné a môže jej to iba poškodiť,“ konštatuje Hrabko.

Viac čítajte tu.