HRABKO: SaS sama do vlády nemôže. Tak Sulík prestal urážať Most a SNS
PREHRAŤ

HRABKO: SaS sama do vlády nemôže. Tak Sulík prestal urážať Most a SNS

Ak prezident využije svoje právomoci a vráti parlamentu novelu zákona, nedá sa to interpretovať tak, že Národnú radu za niečo trestá, povedal pre TABLET.TV publicista Juraj Hrabko.

Bratislava 17. novembra (Teraz.sk) – Programové snemy Mosta – Híd a SaS v sobotu 12. novembra mali oveľa väčší vnútrostranícky ako celospoločenský význam. V prípade SaS bol politicky významnejší signál Richarda Sulíka z obdobia pred snemom, kedy označil za možných budúcich koaličných partnerov aj Most – Híd a Slovenskú národnú stranu (SNS). V diskusnej relácii TABLET.TV to povedal publicista Juraj Hrabko.

Podľa záverov snemu chce byť SaS proreformnou stranou odborníkov, ktorá plní sľuby a má ambície dostať sa do budúcej vlády. „Čo bolo zaujímavé, to povedal Richard Sulík ešte pred snemom. V úvodzovkách sa „umravnil“ a vyhlásil, že si vie predstaviť aj koalíciu s SNS a Mostom – Híd, ktorých dovtedy iba urážal,“ reagoval Hrabko. „Na námestiach sa hovorilo o zradcoch národa a Richard Sulík sľuboval tejto vládnej koalícii urobiť peklo, teda aj Mostu a SNS. Preto oceňujem, že ustupuje od tejto rétoriky. Ak chce ísť SaS do vlády, sama tam ísť nemôže,“dodal.

V tejto chvíli podľa neho SaS žiadny potenciál na vstup do vládnej koalície nemá, to sa však časom môže zmeniť. „Politika je úžasná v tom, že sa nedá predpovedať, čo bude o rok,“ poznamenal Hrabko.

Viac čítajte tu