ZÁZNAM: Minister vnútra odsúdil incident pred domom P. Pellegriniho
PREHRAŤ

ZÁZNAM: Minister vnútra odsúdil incident pred domom P. Pellegriniho

Pozrite si záznam.

Bratislava 31. mája (TASR) - Minister vnútra Matúš Šutaj Eštok (Hlas-SD) odsúdil štvrtkový (30. 5.) incident pred domom používaným zvoleným prezidentom Petrom Pellegrinim. Na aute tam prišiel muž, ktorý svoje dieťa zamaskované v kukle na zadnom sedadle nechal mieriť na dom atrapou zbrane. Incident zachytila bezpečnostná kamera. Polícia sa už prípadom zaoberá, páchateľa stotožnili. Minister o tom informoval na piatkovom tlačovom brífingu.
        "Mohlo sa pokojne stať, že otvorené okno a zbraň v ruke vyhodnotia príslušníci úradu na ochranu ústavných činiteľov alebo policajné zložky ako bezpečnostnú hrozbu. A pri jednom zlom pohybe človeka, ktorý si nasadí kuklu a zoberie do rúk či zbraň alebo atrapu zbrane, sa situácia mohla ozaj skončiť tragicky," upozornil minister s tým, že muž tak riskoval život vlastného dieťaťa. Poukázal na zvýšené bezpečnostné opatrenia po atentáte na premiéra Roberta Fica (Smer-SD).
        Minister opätovne vyzval na zmiernenie napätia a sebareflexiu všetkých, ktorí formujú verejnú mienku. Odmietol tiež schvaľovanie trestného činu či nenávistné prejavy na sociálnych sieťach. Momentálne polícia rieši vyše 50 prípadov. Tvrdý postup avizuje aj naďalej.