Spoločnosť stojí na zlomovom bode, zhodli sa CHMELÁR a DEMEŠ
PREHRAŤ

Spoločnosť stojí na zlomovom bode, zhodli sa CHMELÁR a DEMEŠ

Atentát na premiéra Roberta Fica odsúdil celý svet. Otázkou je, ako sa s ním vysporiada Slovensko. V štúdiu TASR TV debatoval Eduard Chmelár a Pavol Demeš.

Bratislava 21. mája (Teraz.sk) – Atentát na predsedu vlády Roberta Fica (Smer-SD) je zásahom do politického systému a zlomovou situáciou, ktorá ukáže, nakoľko sa s ňou celá spoločnosť, štát a jeho inštitúcie dokážu vyrovnať. V TASR TV sa na tom zhodli politickí analytici, aktuálny poradca premiéra Eduard Chmelár a bývalý minister medzinárodných vzťahov SR Pavol Demeš.

Politici, médiá a mienkotvorné osobnosti si podľa Chmelára niekedy neuvedomujú, aký veľký dosah na správanie ich vlastných fanúšikov a podporovateľov majú ich slová. Ak by sa dnes dokázali zhodnúť na skutočnom a zásadnom odmietnutí nenávistného jazyka a osobných útokov na politických aktérov, podľa Chmelára by boli možno nakoniec sami prekvapení, že ich spoločnosť nasleduje. „Správanie ľudí je ich odrazom, o tom som skalopevne presvedčený. Ak by dokázali zmeniť jazyk, videli by zázrak. Videli by, ako sa mení spoločnosť,“ vyhlásil.

Viac čítajte tu.