ZÁZNAM: SaS odsudzuje zrušenie dotačnej výzvy v programe Ľudské práva
PREHRAŤ

ZÁZNAM: SaS odsudzuje zrušenie dotačnej výzvy v programe Ľudské práva

Pozrite si záznam.

Bratislava 21. februára (TASR) - Opozičná SaS odsudzuje zrušenie dotačnej výzvy v programe Ľudské práva. Považuje to za bezprecedentné. Uviedli to poslanci Národnej rady (NR) SR za SaS na stredajšej tlačovej konferencii. SaS spolu s ďalšími opozičnými stranami v tejto veci iniciovala mimoriadny parlamentný výbor pre ľudské práva. Chcú naň pozvať ministra spravodlivosti Borisa Suska (Smer-SD).
        "Je to priamy zásah organizácií, ktoré sú dôležité na to, aby sme tu mali demokraciu, právny štát, aby sme rešpektovali ľudské práva," poznamenala poslankyňa Mária Kolíková (SaS). Poukázala na to, že dotačná výzva existovala dlho a bolo v nej viac peňazí.
        Poslankyňa Vladimíra Marcinková (SaS) vidí za zrušením dotácií snahu koalície o likvidáciu mimovládneho sektora a občianskej spoločnosti. "Koalícia, ktorá likviduje svojich kritikov, likviduje zdravú občiansku verejnosť, sa približuje k autokracii," dodala.
        Ministerstvo spravodlivosti (MS) SR zrušilo aktuálnu dotačnú výzvu na podávanie žiadostí o poskytnutie dotácie v programe Ľudské práva 2024 s alokáciou 769.500 eur, prostriedky plánuje použiť na pomoc obetiam násilia.