KOLLÁR: Historicky prvý raz je v parlamente 150 opozičných poslancov
PREHRAŤ

KOLLÁR: Historicky prvý raz je v parlamente 150 opozičných poslancov

Martin Klus je korektný človek. Zahlasoval napríklad za rozpočet a aj vďaka nemu nebolo Slovensko v tomto roku v rozpočtovom provizóriu, povedal v TASR TV Boris Kollár.

Bratislava 7. júla (Teraz.sk) – Historicky prvý raz je v parlamente 150 opozičných poslancov a vládny kabinet je úradnícky, kreovaný prezidentkou. V dôsledku toho má vláda v Národnej rade (NR) SR ťažkú pozíciu. V TASR TV to povedal predseda parlamentu Boris Kollár (Sme rodina).

Akúkoľvek legislatívnu zmenu potrebuje kabinet Ľudovíta Ódora presadiť, musí ísť podľa neho cestou konsenzu a ad hoc rokovania s predsedami strán a poslaneckých klubov. „Osobne s touto vládou vychádzam korektne a na čom sme sa s pánom premiérom Ódorom dohodli, to platilo aj z jednej aj druhej strany,“ povedal Kollár. Tvrdí, že parlament účelovo neblokoval vládu len preto, že je úradnícka, podporil opatrenia súvisiace s plánom obnovy, aj skrátené legislatívne konania. „To, čo bolo v prospech tohto štátu parlament nezablokoval iba preto, že je to vláda pani prezidentky,“ konštatoval Kollár.