FICO: Ľudia zodpovední za dnešnú vládu sú politicky odpísaní
PREHRAŤ

FICO: Ľudia zodpovední za dnešnú vládu sú politicky odpísaní

Prezidentka Čaputová zodpovedá za tento chaos a rozvrat, ktorý tu momentálne je, povedal v TASR TV predseda Smeru-SD Robert Fico.

Bratislava 4. mája (Teraz.sk) – Aj keď sa výsledky parlamentných volieb nedajú vopred presne odhadnúť, zdá sa, že ľudia zodpovední za dnešnú vládu sú už politicky definitívne odpísaní. V TASR TV to povedal predseda Smeru-SD Robert Fico.

Príliš neskorý termín predčasných parlamentných volieb podľa neho spôsobuje, že sa chaos v štáte z mesiaca na mesiac prehlbuje a spolu s tým rastie aj požiadavka na veľkú politickú zmenu. „Ľudia ako Káčer, Mikulec či Heger sú totálny prepadák. Heger sa tvári, že riadi štát, ale pritom neriadi nič,“ tvrdí Fico.

Pripomenul, že predseda vlády Eduard Heger odišiel z najsilnejšej vládnej strany a vstúpil do mimoparlamentného subjektu s názvom Demokrati. Líder OĽANO Igor Matovič podľa Fica cestuje po Slovensku a robí si predvolebnú kampaň, pričom ďalšia z bývalých koaličných strán, SaS, prešla do opozície. „Tu už dnes nikto nie je za nič zodpovedný. Každý si robí, čo chce,“ vyhlásil Fico. Zodpovednosť za vládu a tým aj aktuálny "chaos a rozvrat" má podľa neho prezidentka Zuzana Čaputová, ktorá súhlasila s posunutím termínu volieb na 30. septembra.