DZURINDA: Hanbím sa za dnešnú politiku, ja som Mečiara nikdy neurážal
PREHRAŤ

DZURINDA: Hanbím sa za dnešnú politiku, ja som Mečiara nikdy neurážal

Do politiky sa po rokoch dokázal vrátiť Miloš Zeman, návrat plánuje v Poľsku Donald Tusk. Ak to v sebe cítite, je to prirodzené, povedal v TASR TV M. Dzurinda.

Bratislava 18. marca (Teraz.sk) – Aj keď expremiér Mikuláš Dzurinda prešiel mimoriadne tvrdým politickým súbojom s Vladimírom Mečiarom a padali aj expresívne výrazy, nikdy sa neuchýlil k snahe súpera ponižovať a útočiť na jeho ľudskú dôstojnosť. O to ťažšie sa mu sledujú dnešné politické prestrelky, ktoré tieto hranice bežne prekračujú. Povedal to v TASR TV.

So svojou pripravovanou stranou Modrí – Európske Slovensko chce Dzurinda tlačiť na návrat politickej kultúry, ktorá nebude neustále polarizovať spoločnosť osobnými urážkami politikov. „Dnes sa ako človek hanbím, keď vidím, ako sa politici z jednej aj druhej strany urážajú. To je jednoducho treba zmeniť. Súpera si musím trochu aj vážiť, rešpektovať ho. A ukázať, že jeho voliči pre mňa nie sú luza,“ tvrdí Dzurinda.

Poukazuje pritom napríklad na tvrdé výrazy, ktoré padli v diskusii v Michalovciach. „Keď sa politici takto častujú vo verejnom živom vysielaní, čo môžeme očakávať od ľudí v uliciach?,“ pýta sa.

Viac čítajte tu.