ZÁZNAM: L. Ďuriš Nicholsonová predstavuje Jablko ako modernú stredovú stranu
PREHRAŤ

ZÁZNAM: L. Ďuriš Nicholsonová predstavuje Jablko ako modernú stredovú stranu

Pozrite si záznam.

Bratislava 8. marca (TASR) - Jablko je moderná stredová strana so silným sociálnym programom, predstavila svoj projekt zakladateľka a europoslankyňa Lucia Ďuriš Nicholsonová. Ako informovala na stredajšej tlačovej konferencii, za najdôležitejšiu reformu považuje vznikajúca strana štrukturálnu reformu regiónov.
        "Jablko má jasnú víziu - návrat morálnosti, návrat rozumu, dodržiavanie dohôd, predpisov a záujem krajiny a občanov, ktorý má byť nadradený akýmkoľvek straníckym hádkam," načrtla Ďuriš Nicholsonová. Pre rozvoj krajiny a regiónov sú podľa nej potrební politici s otvorenými mysľami, ktorí dokážu čeliť novodobým výzvam. Jablko je podľa nej jasne prozápadnou, proeurópskou stranou, ktorá vidí potenciál v mladých ľuďoch.
        Databázu strany podľa Ďuriš Nicholsonovej tvorí okolo 180 ľudí. Súčasťou strany sú napríklad aj bývalí politici Jozef Mihál a Peter Ošváth. Sympatizanti dosiaľ vyzbierali približne 5000 podpisov na vznik strany.
        Ďuriš Nicholsonová potvrdila, že je otvorená rokovaniam o spájaní, chce zabrániť prepadávaniu hlasov. O spolupráci už rokovala s dočasne povereným premiérom a lídrom mimoparlamentnej strany Demokrati Eduardom Hegerom, lídrom mimoparlamentnej ODS Pavlom Mackom či s expremiérom Mikulášom Dzurindom, ktorý ohlásil projekt Modrí - Európske Slovensko. Konkrétne závery to zatiaľ neprinieslo.
        Naopak zakladateľka strany vylúčila spojenie s extrémistami, medzi ktorých zaradila aj zástupcov Smeru-SD, Republiky či ĽSNS. Odmieta aj spoluprácu s OĽANO pod vedením Igora Matoviča. Nateraz označila za naivné a trúfalé vylučovať zo spolupráce Hlas-SD.