ŠUTAJ EŠTOK: Hlasovanie v NRSR ukáže, kto je naozaj v opozícii
PREHRAŤ

ŠUTAJ EŠTOK: Hlasovanie v NRSR ukáže, kto je naozaj v opozícii

Je milión podpisov ľudí, ktorí chcú referendum. Ústavný súd nejako rozhodol, referendum bude iba o jednej otázke a my naň určite pôjdeme, povedal M. Šutaj Eštok (Hlas-SD).

Bratislava 30. novembra (Teraz.sk) – Parlamentné hlasovania o štátnom rozpočte, alebo o možnosti skrátenia volebného obdobia rozdelia poslancov na skutočne opozičných a na tých, ktorí napokon pomôžu vláde. V TASR TV to povedal nezávislý poslanec Matúš Šutaj Eštok (Hlas-SD).

Jedenásť poslancov, ktorí sa hlásia k jeho strane, v parlamente podporí legislatívu potrebnú na splnenie dohody medzi vládou a Lekárskym odborovým združením (LOZ). Zákon o štátnom rozpočte na budúci rok však nepodporia, hoci sú v ňom rozpočtované peniaze na pomoc občanom a firmám v čase energetickej krízy a vysokej inflácie, vrátane zdrojov na zvyšovanie platov lekárov.

„Určite sa nedáme citovo vydierať súčasnou vládnou koalíciou. Povedali sme jasne, že sme pripravení baviť sa o podpore rozpočtu za podmienky, že sa zároveň dohodneme na termíne čo najskorších predčasných volieb,“ povedal Šutaj Eštok.

Viac čítajte tu.