SULÍK: Po desiatich týždňoch je ukončený prechod SaS do opozície
PREHRAŤ

SULÍK: Po desiatich týždňoch je ukončený prechod SaS do opozície

V zásade som za referendum, ale problém je podľa mňa obsah tej otázky. Je to najzbytočnejšie referendum v histórii Slovenska, povedal v TASR TV predseda SaS R. Sulík.

Bratislava 23. novembra (Teraz.sk) – Desať týždňov po tom, ako prezidentka prijala demisie ministrov za SaS, už v Národnej rade (NR) SR dobehli zákony, ktoré poslanci SaS podporili preto, že sa na ich príprave strana podieľala ešte vo vládnej pozícii. Tým je prechod SaS do opozície definitívne ukončený. V TASR TV to povedal predseda strany Richard Sulík.

Dodal, že chcú byť konštruktívnou opozíciou a podporiť tie vládne zákony, ktoré budú považovať za kvalitné a prospešné. Automaticky však vláda s podporou SaS počítať nemôže a základné nastavenie jej poslancov pre hlasovaniach bude zdržanie sa, v prípade vyslovene zlej legislatívy aj hlasovanie proti jej prijatiu. „Bolo to pre nás zásadné hodnotové rozhodnutie, povedali sme si, že nebudeme spoluzodpovední za prešľapy niekoho iného. Dnes to hodnotím ako správne rozhodnutie,“ hodnotí Sulík s odstupom času odchod strany do opozície.

Viac čítajte tu.