PREŠOV-PSK 2: Záznam zasadnutia Zastupiteľstva Prešovského samosprávneho kraja (PSK)
PREHRAŤ

PREŠOV-PSK 2: Záznam zasadnutia Zastupiteľstva Prešovského samosprávneho kraja (PSK)

Pozrite si záznam.
PSK: V krajskom zastupiteľstve budú pôsobiť štyri poslanecké kluby
 
        Prešov 21. novembra (TASR) – V prešovskom krajskom zastupiteľstve budú v novom volebnom období pôsobiť štyri poslanecké kluby. Dva z nich majú zhodne po 20 členov.
        Predsedom 20-členného klubu Hlas-SD a nezávislí sa stal Richard Eliáš. Rovnako 20 členov má klub KDH, SaS a Za ľudí, ktorého predsedníčkou sa stala Andrea Turčanová. Predsedom Klubu nezávislých poslancov (NEKA) sa stal Štefan Bieľak a na čele klubu Spolu za región, ktorý má osem členov, bude Ján Hirčko. Musí však zložiť sľub, pondelkového slávnostného zasadnutia sa nezúčastnil. Zatiaľ ho vedie podpredseda klubu Jozef Kmec. Nezaradených ostalo osem poslancov.
        Poslanci sa na pondelkovom rokovaní zaoberali schválením podpredsedov Prešovského samosprávneho kraja (PSK). Predseda PSK Milan Majerský navrhol za klub NEKA Štefana Bieľaka a za klub KDH, SaS a Za ľudí Jozefa Kanuščáka. Oboch poslanci schválili. Budú mať 30-percentný úväzok s účinnosťou od 1. decembra.
        Návrh Klubu Hlas-SD a nezávislí, aby sa tretím podpredsedom stal Michal Kaliňák, Majerský neakceptoval a nepredložil. Ako povedal, je pripravený akceptovať iné mená.
        Poslanci schválili aj zloženie finančnej komisie, ktorej predsedníčkou sa stala Zuzana Bednárová.