ZÁZNAM: R. Remeta: Obvinený z nedeľnej nehody oľutoval svoj čin
PREHRAŤ

ZÁZNAM: R. Remeta: Obvinený z nedeľnej nehody oľutoval svoj čin

Pozrite si záznam.

Bratislava 5. októbra (TASR) - Obvinený Dušan D., ktorý opitý autom spôsobil v nedeľu (2. 10.) tragickú nehodu v centre Bratislavy s piatimi obeťami, pri výsluchu oľutoval svoj čin. Na stredajšej tlačovej konferencii to uviedol bratislavský krajský prokurátor Rastislav Remeta.
        Detaily skutku prokurátor nechcel špecifikovať, keďže ešte neboli vypočutí všetci svedkovia.
        O väzbe pre obvineného bude sudca pre prípravné konanie Okresného súdu (OS) Bratislava I rozhodovať vo štvrtok (6. 10.) od 16.00 h. "Pri rozhodovaní o väzbe ide o neverejné zasadnutie súdu," uviedol pre TASR hovorca Krajského súdu v Bratislave Pavol Adamčiak.
        Pri návrhu väzby z útekového dôvodu prokurátor podľa Remetu vychádzal z hrozby vysokého trestu. Návrh z preventívnych dôvodov sa dáva pri hrozbe pokračovania v trestnej činnosti, naznačil tiež prokurátor. Priblížil, že bezpečnosť obvineného je zabezpečená.
        Dušan D. čelí obvineniu z trestného činu všeobecného ohrozenia. V prípade preukázania viny mu hrozí trest odňatia slobody na 20 až 25 rokov alebo na doživotie. Obvinený pod vplyvom alkoholu šoféroval v nedeľu neskoro večer auto, ktoré narazilo v centre Bratislavy do zastávky mestskej hromadnej dopravy Zochova. Nehoda si vyžiadala piatich mŕtvych a niekoľko zranených.